Pályázati felhívás

Az Oroklán Lovas Egyesület pályázatot hirdet „Vármakett” címen.
Pályázatban részvetők: bármely magánszemély és jogi személy, ezek csoportjai, társulásai.
Pályázat tárgya: A pályázat keretében bármely történelmi Magyarországon épült vár (várkastély) makettje készíthető el.
Feltételek:
- A makett a vár bármely időállapotát megjelenítheti, kivéve a romos állapotát. (Például a vár megmaradt egy romos fala nem pályázható.)
- A vár megjelenített időállapotának hitelesnek kell lennie, ezt dokumentálni kell. (Például a vár adott időállapota szöveges leírásával.)
- A makett anyaga a vár anyagával egyező anyagtípusból készíthető (Például palánkvár esetén fa, kővár esetén kő, földvár esetén fából készült ácsolt kazettaszerkezet.)
Nem feltétel kő esetén az azonos típusú kő, fa esetén az azonos típusú fa, de a bírálatnál előnyt élvez.
- A makett hordozható legyen.
- A makett kültéri folyamatos elhelyezésre alkalmas legyen. (Például festés esetén kültéri festékkel történő kezelés.)
- A makett mérete: legalább 50 cm x 50 cm, legfeljebb100 cm x 100 cm.
- Korhű berendezés beépítése plusz pontot jelent.
Mellékletek:
- A pályázathoz csatolni kell a vár történetének hiteles szövegét, megjelölve a makett időállapotát.
- A pályázó nevét, elérhetőségét.
A pályázat díja:
I. helyezett: 30.000,-Ft
II. helyzett: 15.000,-Ft
III. helyezett: 10.000,-Ft.
A pályázat bírálása:
Bírálat időpontja: 2019. augusztus 24. (szombat) 15.00.
Bírálat helye: Zalatárnok, Bárczay kert (Dózsa utca 62. hrsz.)
Bíráló: Oroklán Lovas Egyesület 3 tagja.
A helyszínre a makettekkel 2019. augusztus 24. napján 13.30 órától 14.30 óráig kell megérkezni.
A pályázatra regisztrálni kell.
Regisztrálási határidő: 2019. június 15. 24.00 óra.
Regisztrálás helye: vajmine@freemail.hu
Regisztrációban megadandó adatok:
- pályázó neve,
- pályázó elérhetősége,
- pályázó nyilatkozatát, hogy a folyamatos kültéri kiállításához hozzájárul-e.
- a makett (talapzattal együtti) mérete.
- A regisztrációban a „Vármakett” pályázat elnevezésre hivatkozni kell.
A pályázattal kapcsolatban Simon Annamária elnök ad felvilágosítást.
E-mail cím: vajmine@freemail.hu
Az elkészült makettek folyamatos kültéri kiállítását határozatlan időre a pályázat kiírója biztosítja.
Zalatárnok, 2019. május 20.

Simon Annamária
                                                                                        OLE elnöke